ABD’yi sarsan saldırıda Tower 22’i nasıl vuruldu! Abdullah Ağar ilginç detayları paylaştı

Ürdün’ün kuzeydoğusundaki ABD’ye ait Tower 22 askeri üssüne insansız hava araçlarıyla (İHA) saldırı düzenlenmişti. Saldırı sonucu 3 ABD askerinin hayatını kaybettiği, çok sayıda askerin de yaralandığı bildirildi.

“HESAP SORACAĞIZ”

ABD Başkanı Joe Biden, saldırının Suriye ve Irak’ta faaliyet gösteren İran destekli militan gruplar tarafından gerçekleştirildiğini açıklarken, Başkan Yardımcısı Kamala Harris, “Terörizmle mücadeleye devam edeceğiz ve tüm sorumlulardan hesap soracağız.” ifadesini kullandı. Öte yandan ABD’li Cumhuriyetçi senatörler İran’a sert tepki göstererek, Biden hükümetinden Tahran’ı hedef almaları gerektiğini söyledi. Bir tepki de Eski ABD Başkanı Donald Trump’tan geldi. Trump Biden’ı hedef aldı.

ABDULLAH AĞAR ABD’Yİ ŞAŞKINA ÇEVİREN SALDIRIYLA İLGİLİ DETAYLARI PAYLAŞTI

Sosyal paylaşım sitesi X’te bir paylaşım yapan Abdullah Ağar, saldırıyı yapan İnsansız Hava Aracı’nın (İHA), görevini tamamlayıp üsse iniş yapan ABD İHA’sının gölgesine saklanarak saldırı gerçekleştirdi.

İşte Abdullah Ağar’ın o paylaşımı;

ABD’nin 3 askerinin öldüğü, 34’ün yaralandığı Tower 22 üssüne saldırı düzenleyen İHA o sırada üsse iniş yapmaya çalışan ABD İHA’sının gölgesine gizlenmiş.

İlginç bir şekilde bu taktik, 27 Ekim 2018’de Suriye’de İsrail uçaklarının bir Rus İl-20 gölgesine gizlenerek saldırı yapmasına benziyor.

O saldırıdaki fark da şu:

Gölgesi kullanılan Rus İl-20 Rejim alanlarından atılan (Rejim ya da Rus) S-200’leri vurmuştu. İsrail’in uyguladığı gölgeyi kullanma taktiği nedeniyle 15 Rus askeri-Rus füzesiyle ölmüş, Rusya ile İsrail ilişkileri fena gerilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x