Sorunların Ardı Arkası Kesilmiyor: iPhone 15 Serisi Bu Sefer de Bozuk Ses Problemleri Nedeniyle Eleştiriliyor

Henüz eylül ayının başlarında tanıtılan yeni iPhone 15 serisi, son birkaç haftadır kullanıcıların karşılaştığı bazı teknik problemler ile eleştiri yağmuruna tutulmaya devam ediyor. Yeni telefonlar, son olarak hoparlör sistemindeki büyük bir ses arızası ile tekrardan gündemde.

Detaylar 👇

Kaynak: https://9to5mac.com/2023/10/03/iphone…

Apple cephesinin yeni akıllı telefon serisi iPhone 15, son dönemlerde cihazlarda ortaya çıkan bazı teknik sorunlarla boğuşmaya devam ediyor.

Henüz geçtiğimiz hafta aşırı ısınma ve çeşitli bağlantı problemleri nedeniyle eleştirilen yeni telefonlar, şimdi ise ses boyutunda karşılaşılan bir sorun ile gündemde.

Pek çok kullanıcının ortak iddialarına göre, yeni modellerde bulunan hoparlörlerden zaman zaman rahatsız edici seviyede bozuk ve cızırtılı sesler çıkıyor.

Şikayetlerini çeşitli platformlarda dile getiren iPhone 15 sahipleri, söz konusu sorunun özellikle ses seviyesinin arttırıldığı anlarda yaşandığını söylüyor.

Öte yandan, cızırtılı ses probleminin sadece belirli videolarda ya da belirli frekans aralıklarında ortaya çıktığı da destek gören iddialar arasında.

Apple, henüz kullanıcı deneyimini oldukça olumsuz etkileyen mevcut problem hakkında resmi bir açıklama yapmadı. Firma, geçtiğimiz hafta ortaya çıkan aşırı ısınma iddialarına karşı ilk etapta sessiz kalmış, daha sonrasında ise sorunu kabul etmek zorunda kalmıştı.

Peki siz iPhone 15’lerde yaşanan ses arızası hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x