Reddit, Bu 3 Kripto Para’yı Aldığını Açıkladı!

Popüler online forum Reddit, kripto para piyasasında önemli bir hamle yaptı. Platform, fazla nakit rezervlerinin bir kısmını Bitcoin ve Ethereum’a yatırdığını açıkladı. Ayrıca, belirli bir amaç için Polygon aldığını belirtti. Böylece, kripto paraların geleceği konusunda yükselişe geçtiğinin sinyalini verdi. Bu karar, Blockchain teknolojisinin giderek daha fazla kabul gördüğü bir ortamda, şirketlerin yatırım portföylerini kriptoya doğru çeşitlendirme eğilimini yansıtıyor.

Reddit, nakit rezerviyle bu 2 kripto para yatırımı yaptı

Yakın tarihli bir dosyada Reddit, BTC ve ETH’ye yatırım yaptığını açıkladı. Ayrıca belirli sanal ürünlerin satışı için bir ödeme şekli olarak ETH ve Polygon (MATIC) satın aldı. Bu satışlardan elde edilen gelir 31 Aralık 2022 ve 2023’te sona eren mali yıllar için önemli olmasa da, bu strateji Reddit’in kriptoyu iş modeline entegre etme konusundaki kararlılığını gösteriyor.

Şirket ayrıca ürün ve mühendislik ekiplerinin dijital varlıkları belirli kullanımlar için tuttuğunu belirtti. Bu nedenle, operasyonları dahilinde kripto para birimlerinin pratik uygulamasını vurguluyor. Reddit, konuya ilişkin olarak şunları yazdı:

Kripto para birimleri tutuyoruz ve Blockchain teknolojisini deniyoruz. Bu da bizi değişim riskine ve ek vergi, yasal ve düzenleyici gerekliliklere maruz bırakabilir. Ayrıca, ürün ve mühendislik ekiplerimiz tarafından kullanılmak üzere kripto para birimleri olan dijital varlıkları satın aldık ve elimizde tutuyoruz. Bu da belirli kullanımlarla sınırlı.

Riskleri yönetmek için temkinli bir yaklaşım

Bitcoin, Ethereum ve Polygon dahil olmak üzere kripto para birimleri önemli fiyat dalgalanmaları yaşadı. Reddit, ticarette beklenmedik askıya almalar ve döviz kuru riskleri de dahil olmak üzere yatırımla ilgili riski kabul ediyor. Sosyal medya ağı, herhangi bir yatırım için yönetim kurulunun onayına güveniyor. Dolayısıyla, bu risklerden yönetmek için temkinli bir yaklaşıma sahip.

Bitcoin, Ethereum, Polygon Fiyat Performansı. Kaynak: TradingView

Blockchain teknolojisine güvenmek, siber güvenlik tehditleri ve teknolojik eskime gibi ek riskleri de beraberinde getiriyor. Reddit, dijital varlıklarını güvence altına almak için önlemler aldığını belirtiyor. Yine de, insan hataları, bilgisayar arızaları veya kötü niyetli saldırılar nedeniyle kayıp potansiyelini kabul ediyor.

Reddit, risklerin farkında olduğunu belirtiyor!

Şirketin finansal ve operasyonel sonuçlarının, kripto para birimlerine veya Blockchain teknolojisine erişimini kaybetmesi halinde olumsuz etkilenmesi mümkün. Bu bağlamda Reddit, şu hususlara dikkat çekiyor:

Kripto para birimlerimizi ve Blockchain teknolojimizi güvence altına almak için makul önlemler aldığımıza inanmamıza rağmen… Elimizdeki kripto para birimlerinin ve kontrol ettiğimiz Blockchain teknolojisinin bir kısmını veya tamamını kaybedebiliriz ve mali durumumuz ve faaliyet sonuçlarımız zarar görebilir.

Reddit’in önündeki diğer zorluk: Kripto para muhasebesi

Dahası, kripto para birimlerinin muhasebe işlemleri Reddit için zorluk teşkil ediyor. Şu anda kripto paralara şirketler belirsiz ömürlü maddi olmayan duran varlıklar sınıfında yer veriyor. Bu yüzden, kripto para birimleri, değer düşüklüğüne tabi oluyor. Ancak satılana kadar değer artışına tabi değiller. Finansal Muhasebe Standartları Kurulu’nun kripto paraların gerçeğe uygun değerleri üzerinden muhasebeleştirilmesini gerektiren yeni kılavuzu, Reddit’in faaliyet sonuçlarını ve gelecekte dijital varlıkları nasıl edindiğini etkileyebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x